מסע צילום למרכז ודרום נפאל

9 ימים/8 לילות לחגיגות הצ׳האט

תכנית הטיול

יום 1. 13 נובמבר 2023. בטיסה לקטמנדו (-)

ניפגש בנתב״ג ונצא בטיסה דרך דובאי אל קטמנדו, אליה נגיע בשעת לילה מאוחרת. עם הנחיתה נפגוש במדריך המקומי, וניסע אל המלון בלב העיר.

יום 2. 14 נובמבר 2023. ראש השנה של הנווארים (ב,צ,ע)

במהלך הבוקר נבקר בכמה מהאתרים החשובים של קטמנדו. נבקר במקדש פאשופאטינאט, המקדש ההינדי המרשים הידוע בעיקר בטקסי שריפת הגופות המתקיימים בשוליו. נמשיך אל סטופת בודאנאט – המרכז התרבותי והדתי של קהילת הטיבטים הגדולה החיה בקטמנדו. לקראת ערב נגיע אל כיכר דורבאר, הכיכר המרכזית של העיר ומקום מושב מלכי נפאל במשך מאות בשנה. היום יתכנסו לפה עשרות אלפים מבני הנוואר – התושבים המקוריים של עמק קטמנדו – כדי לחגוג פה את ראש השנה הנווארי בבגדים מסורתיים ובתהלוכות מלוות כלי נגינה ברחובות העיר.

יום 3. 15 נובמבר 2023. אל מרכז המדינה (ב,צ,ע)

נעזוב את קטמנדו בנסיעה אל האזור הגבעי. נפאל מתחלקת לשלושה אזורים גיאוגרפים – בדרום, רצועת הג׳ונגלים לאורך הגבול ההודי הקרויה – טראי, ואליה נגיע בהמשך הטיול. בצפון – רכס ההימלאיה, ובמרכז, האזור הגבעי, אליו מועדות פנינו, של הרים שגובהם אינו עולה על 3,000 מטר. לאחר כמה שעות נסיעה נגיע ממש לליבה של בהוטאן, ואת שעות אחר הצהריים נבלה במרחב הכפרי, בין כפרים ושדות, לפגוש את האנשים הפשוטים החיים מעמל ידם, מגדלים אורז בטרסות החצובות במדרונות ההר, ובחלקות ירקות קטנות המצויות לרוב מחוץ לביתם. בערב נשוב לאוטובוס וניסע על העיירה בהאראטפור בה נלון.

יום 4. 16 נובמבר 2023. אצל בני הצ׳פאנג (ב,צ,ע)

היום נעפיל במעלה ההרים אל כפר של בני הצ׳פאנג – קבוצה אתנית הנמצאת בתחתית הסולם החברתי, וממילא, בתחתית סולם המעמדות, הקאסטות – שיטה אשר הוצאה אל מחוץ לחוק לפני שנים רבות, אך עדיין מהווה גורם מכריע במבנה החברה בנפאל. בהיותם ״בלתי נחשבים״, בני הצ׳פאנג אינם יכולים להיות בעלי אדמות, והם נדחקו במרוצת השנים אל ראשי ההרים, היכן שאין אדמות חקלאיות פוריות, ולפיכך נאלצים בני הצ׳פאנג לחיות ממה שמעניק להם היער. לאחר הביקור אצל קבוצה אתנית זו הנמצאת הרחק ממסלולי הטיול של רוב המבקרים בנפאל, נשוב אל בהאראטפור ללילה שני בה.

יום 5. 17 נובמבר 2023. צ׳יטוואן (ב,צ,ע)

נעזוב את בהאראטפור וניסע אל צ׳יטוואן, עמוק בתוך הטראי. לאחר ההגעה, ההתארגנות במלון, וארוחת הצהריים, נצא לטיול רגלי בכפר של בני התארו – קבוצה אתנית אשר ניתן למצוא בחלקים גדולים של הטראי. בעבר משלה כאן המלריה, ובני התארו, שכנראה נושאים חיסון גנטי כנגד המלריה יכלו לחיות בג׳ונגלים הסוב-טרופיים של הטראי לצד אוכלוסייה גדולה של חיות בר. לאחר הביקור בבתי בני התארו, בחצרות וברחובות הכפר, נשוב אל המלון בשולי שמורת טבע הגדולה.

יום 6. 18 נובמבר 2023. בין חיות פרא (ב,צ,ע)

את חלקו הראשון של היום כולו נקדיש לפארק הלאומי צ׳יטוואן. לאחר שממשלת נפאל הכניעה את המלריה, כפריים רבים עזבו את האזור הגבעי, בו אדמות פוריות הן יקרות המציאות, וירדו אל הטראי, היכן שמרחבים אדירים וגשמי ברכה מאפשרים חקלאות בקנה מידה גדול יותר. בשל כך, אוכלוסיית חיות הבר נצטמצמה וכמעט נעלמה. ממשלת נפאל פתחה במבצע חירום, והקימה כמה שמורות טבע. במהלך טיול הבוקר בשמורת הטבע ננסה להתחקות אחר תנינים, מינים שונים של צבאים, וקרנפים הודיים – חיה אשר כמעט ונעלמה מן הטבע והיום שבה לרעות בג׳ונגלים של נפאל כמעט באין מפריע. בשעות אחר הצהריים ניסע אל העיר בירגונג׳ הסמוכה אל הגבול ההודי.

יום 7. 19 נובמבר 2023. בני המיתילה (ב,צ,ע)

עם השכמה מאוד מוקדמת נצא אל רחובות בירגונג׳ להצטרף לאלפים אשר חוגגים את פסטיבל הצ׳אט ברוב זיקוקים ואש. לקראת הזריחה יזרמו התושבים אל גדות מקווי המים הגדולים בעיר אשר נבנו בשביל יום אחד בשנה – היום הזה! משפחות-משפחות תתכנסנה לגדות בריכות המים, בידי כולם ערב רב של מנחות אותן יבקשו לברך טרם הזריחה. בעת הזריחה תרדנה הנשים אל תוך המים להתפלל ולבקש ברכה אל פני השמש העולה. מעט לאחר הזריחה יעזבו כולם את הבריכות, ויילכו לבתיהם לארוחת בוקר משפחתית. גם אנו נפנה אל המלון לארוחת בוקר, ולאחריה, ניסע אל שדה התעופה ממנו נשוב בטיסה אל קטמנדו. עם הנחיתה בקטמנדו נפנה אל פטאן – אחת הבירות העתיקות של עמק קטמנדו. נתארגן במלון ונלך לנוח מעט. בערב נצא אל הכיכר המרכזית של פטאן כדי להשתתף בפסטיבל ריקודי המסכות אותו חוגגים הנווארים. ריקודי המסכות מתארים בצליל וצבע סיפורים מתוך המיתולוגיה ההינדית אשר נסמכת על הראמאיאנה – האפוס המכונן של התרבות ההינדית.

יום 8. 20 נובמבר 2023. מפגש עם אלה חיה (ב,צ,ע)

נשוב אל הכיכר המרכזית של פטאן, הפעם באור יום כדי ליהנות מיופיה. בליבה של הכיכר ניצב הפסל בראשו ציפור אבן – אותה ציפור אבן משירה של רחל שפירא אותו שרה גלי עטרי אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת. מכאן נפנה אל ביתה של הקומארי של פטאן. הקומארי היא אלה חיה אשר נבחרת לתפקיד בהיות עוללה, ותישאר כזו עד שתהפוך לאשה. במהלך תקופה זו היא נחשבת אלה, היא אינה יוצאת מביתה, ואסור לה לגעת ברצפה הטמאה. מעטים מאוד זוכים לפגוש את הקומארי פנים אל פנים. לאחר המפגש עם הקומארי נצא לטיול רגלי בכפר קוקנה – כפר מסורתי של הנווארים. נסתובב בין חצרות הבתים, נפגוש את המקומיים ואורחות חייהם טרם נשוב לרכב ונעפיל במעלה הרכס על נאגארקוט בה נלון הלילה.

יום 9. 21 נובמבר 2023. זריחה על האוורסט והביתה (ב,צ)

נשכים קום לראות את הזריחה מעל להימלאיה. עם הרבה מזל ומעט עננים נזכה לזריחה מרהיבה, ועם עוד מעט מזל, נזכה אף לראות את פסגת האוורסט, גג העולם! לאחר ארוחת הבוקר נרד אל בהאקטאפור, עוד אחת מהבירות העתיקות בעמק. נשוטט בין רחובות עתיקים, ובין מקדשים וארמונות מעשה מחשבה של ארכיטקטורה נווארית מסורתית. לאחר ארוחת צהריים מוקדמת ניסע אל שדה התעופה של קטמנדו, ממנו נמריא אל דובאי, ומשם, לאחר עצירה קצרה, נמשיך לארץ.

מחיר הטיול ותנאים כלליים

מחיר הטיול לקבוצה בת 5 מטיילים: ​​3870$ לאדם בחדר זוגי

מחיר הטיול לקבוצה בת 6 מטיילים: ​​3696$ לאדם בחדר זוגי

המחיר הנקוב הינו לאדם בחדר זוגי ובדולר אמריקאי. עבור אדם בחדר יחיד חלה תוספת של 490$.

מחיר הטיול כולל

 • טיסה בנפאל
 • לינות כמפורט
 • ארוחות על בסיס פנסיון מלא, למעט בימי הטיסות
 • הדרכה בעברית
 • תחבורה באוטובוס וברכבי שטח כמפורט
 • בקבוקי מים לאורך כל הטיול
 • מדריך מקומי דובר אנגלית

מחיר הטיול אינו כולל

 • אשרת תייר לנפאלֿ
 • טיסות בינלאומיות מתל אביב לקטמנדו וחזרה
 • בדיקות קורונה, או כל בדיקות שתידרשנה ליציאה מן הארץ, לכניסה לנפאל, לחזרה לארץ, או מעבר דרך כל מדינה שלישית
 • ביטוח מטיילים מסוג כלשהו
 • עמלות כרטיסי אשראי 
 • תשר לנותני שירות מקומיים
 • הוצאות בעלות אופי אישי (תקשורת, כביסה, אוכל ושתיה מעבר למסופק)
 • כל מה שלא רשום בפירוש תחת סעיף 'המחיר כולל' או בגוף התוכנית
 • מטען עודף בטיסות

פרטים והרשמה לטיול